Uczniowie klas drugich w dniach 28 i 29 września uczestniczyli w wycieczce w Góry Stołowe. Pierwszego dnia zdobyli Szczeliniec Wielki – szczyt o wysokości 922 m n.p.m.. Był to nie lada wyczyn wspinać się po skalistych górach na taką wysokość. Tego samego dnia zwiedzili jeszcze szczeliny górskie powstałe w wyniku ruchów skalnych, w których podczas wojen chronili się mieszkańcy. Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdroju, Twierdzy Kłodzkiej oraz Kopalni Złota w Złotym Stoku. Był to wyjazd edukacyjny, podczas którego uczniowie poznali historię Gór Stołowych oraz ich mieszkańców, którzy na swojej ziemi borykali się z ciągłymi konfliktami zbrojnymi. Ciężka praca w kopali złota także pochłonęła wiele istnień ludzkich. Niewątpliwie na uczniach liceum wyjazd ten zrobił olbrzymie wrażenie i uwrażliwił na ludzkie nieszczęście oraz na piękno i niezwykłą moc natury.

Młodzieżą w trakcie wyjazdu opiekowały się wychowawczynie: Dominika Wróbel i Justyna Gałka-Mzyk.(JGM)